• 1 z 6
 

Programovatelný robot Mojobot - rozšířená sada

Neohodnoceno
 

Programovatelný robot pro malé školáky 2. - 5. ročníku ZŠ rozšířená sada

Dostupnost Momentálně nedostupné
7 700 Kč
Kód produktu MOJ-2300
Kategorie Uč. pomůcky
Položka byla vyprodána...
 

Robot Mojobot je programovatelný robot, který je navržen tak, aby byl pro děti zábavný i vzdělávací. Pomocí 2 příkazových tabulek a příkazových a akčních dílků děti programují robota k určitým činnostem a funkcím. 

Umožňuje dětem získat základy programování, protože kromě základních programovacích kroků umí také funkce jako seber, polož, dovez, opakuj dokud, rozsviť a další. Mojobot umí také mluvit a ukazovat různé výrazy (např. smutný "obličej").

Mojobot se skládá z různých senzorů (světelný, zvukový, polohy, překážky), které umožňují zadávat robotovi opravdu složité úkoly.

Velké množství a pestrost příkazových a akčních dílků nabízí stovky možností kódování, tedy přikazování různých úkolů a chování robotovi.   

Práce s robotem Mojobot rozvíjí základní principy digitální gramotnosti, učí základy programování a tvoření jednoduchého zápisu programovacího jazyka. Podporuje také logické a matematické myšlení, početní dovednosti a schopnost řešení problémů. Je dobrým základem pro výuku programování v programovacím jazyku Scratch.  

Rozšířená sada obsahuje: čtvercovou síť ve formě puzzle mapy, robota Mojobota, 2 příkazové tabulky, akční a příkazové dílky (pohybové, numerické, příkazové, sensorické), žetony (které robot převáží z místa na místo), barevné postavičky Mojobotů a hrací karty. Obsahuje USB kabel (nabíječka není součástí balení). 

 

Začínáme s MOJOBOTEM (v češtině): 2000_mojobot_manual_cz

Podpůrné materiály pro aktivity (v angličtině): 

Mojobot Book1 - English

Mojobot Book2 - English

Mojobot DIY Theme Map - English (PDF)